ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за нови плеј-оф пресметки

Екипите на Металург 2 и Работнички во мечот кој е битка за пласман во Супер лигата денеска ќе се соочат во Автокоманда, а овој дерби дуел ќе даде најава за максимално возбудлив ден.

После вчерашното финале во Купот на ЕХФ денеска следува помирен ден во однос на финалиња, но затоа ќе има интересни плеј-оф средби во поголем дел од земјите низ Европа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

МЕТАЛУРГ 2 – РАБОТНИЧКИ (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

12:30ч

ПЛЗЕН – КАРВИНА (Чешка, Екстра лига, плеј-оф)

13:00ч

ВИСЛА ПЛОЦК – КВИЖИН (Полска Супер лига, плеј-оф)

13:30ч

СТРУЖАНКА – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига, плеј-оф)

15:00ч

ХАМБУРГ – ХАГЕН (Германија Бундес лига 2)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – РИНИА М (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

15:15ч

РИХИМАЕН КОКС – ДИКЕН (Финска СМ-лига, плеј-оф)

15:30ч

АСТРАИОН – ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

16:00ч

БАКАУ – КЛУЖ (Романија 1, плеј-аут)

БУЗАУ – БАЈА МАРЕ (Романија 1, плеј-аут)

ЧСМ ФАГАРАШ – СУЦЕАВА (Романија 1, плеј-аут)

16:30ч

БАЈА МАРЕ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

МРК КУМАНОВО – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

17:00ч

МЕЦ – НИЦА (Франција 1, плеј-оф, жени)

ДЕСАУЕР – ДОРМАГЕН (Германија Бундес лига 2)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ВИЛЕМЗАФЕНЕР (Германија Бундес лига 2)

18:00ч

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига, плеј-оф)

ХИПО – АЦГЕРСДОРФ (Австрија 1, плеј-оф, жени)

ТАЛИН – ПОЛВА СЕРВИТИ (Естонија Мејстер лига, плеј-оф)

ФЛЕРИ – ТУЛОН (Франција 1, жени)

ПФАДИ ВИНЕРТУР – КАДЕТЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

18:10ч

СКУРУ – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф, жени)

18:30ч

КУМАНОВО – МЕТАЛУРГ (Македонија, Женска лига, плеј-оф)

19:00ч

ДУКЛА ПРАГА – ЈИЦИН (Чешка, Екстра лига, плеј-оф)

ШЧЕЦИН – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига)

20:00ч

ХАУКАР – СЕЛФОС (Исланд 1, плеј-оф)

20:15ч

АРЕНДАЛ – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1, плеј-оф).