ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за деби на Еурофарм Работник

Натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Спортинг кој денеска од 17 часот ќе се одигра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола ќе биде дебитантски настап за битолчани во Лигата на шампионите, а после вчерашните победи на Вардар и на Куманово ова може да биде натпревар кој само ќе помогне во разубавувањето на викендот.

Денеска вниманието е насочено кон Битола каде што се очекува убав резултат од Еурофарм Работник, а исто така се очекува добар резултат и од Куманово кој го игра и реваншот против Славија Прага на домашен терен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КЛУЖ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

12:00ч

МАКАБИ АРГ – АСТРАХАНОЧКА (Куп на ЕХФ, жени)

ЦУГ – БЕРА БЕРА (Куп на ЕХФ, жени)

12:30ч

АЛУШОВСКИ – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Македонија, Женска лига)

13:30ч

ХАНОВЕР  – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

14:00ч

ФРЕДЕРИЦИЈА – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

МУРАТПАША – ПАОК (Куп на ЕХФ, жени)

14:30ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

14:45ч

КУЗМАН И. В. – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

15:00ч

СКАНДЕРБОРГ – НОРДСЈИЛАНД (Данска 1)

ТУРИНГЕР – ОЛДЕНБУРГ (Германија Бундес лига 1, жени)

16:00ч

ЕРЛАНГЕН – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ШТУТГАРТ (Германија, Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

БЛОМБЕРГ – ГЕПИНГЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска Супер лига)

17:00ч

ЦЕЛЈЕ – ФЛЕНЗБУРГ (Лига на шампиони)

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – СПОРТИНГ (Лига на шампиони)

КРИСТИЈАНШТАД – ГОГ (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – МОТОР (Лига на шампиони)

БРЕСТ – НИЦА (Франција 1, жени)

ХАМБУРГ – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Германија Бундес лига 2)

РИМПАР – ДОРМАГЕН (Германија Бундес лига 2)

БАЈА МАРЕ – КАЛАРАШ (Романија 1)

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

17:30ч

ОБИЛИЌ – СПАРТАК (Србија Супер лига)

НОТВИЛ – МИХАЛОВЦЕ (Куп на ЕХФ, жени)

КАЛИШ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)

ЧСМ ФОЧАНИ – ВАСЛУИ (Романија  1)

18:00ч

В. ВИЕНА – ШВАЦ (Австрија 1)

БЕКЕЛАГЕТ – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

ХАСЛУМ – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

НАРБО – СТ.ХАЛВАРД (Норвешка 1)

18:30ч

СЛАВИЈА ПРАГА – КУМАНОВО (Куп на ЕХФ, жени)

19:00ч

ЕЛВЕРУМ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

КИЛ – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони)

КИКИНДА – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ (Полска Супер лига)