ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за новиот првак во ЛШ, време е за Вардар – Веспрем

Денеска во Келн ќе се одигра средбата меѓу Вардар и Веспрем и тоа е дуелот на денот кој сите го очекуваат со нетрпение. Тимот на Вардар после вчерашната победа против составот на Барселона денеска очекува и нова победа иако ќе биде еднакво тешко како и синоќа.

Ова е ќе биде главниот меч низ цела Европа денеска така што сите погледи се насочени кон него.

Сепак, во Скопје има уште еден интересен дуел, а се работи за натпреварот меѓу Македонија и Словенија. Таа средба ќе се одигра од 20:30 часот во СЦ „Борис Трајковски“ и тоа е првиот дуел од баражот за Мундијалот во декември во Јапонија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

БЈЕРИНБРО СИЛКЕБОРГ – СКЈЕРН (Данска 1, плеј-оф)

ИЗРАЕЛ – ФИНСКА (Квалификации за ЕП, жени)

РОМАНИЈА – ЈАПОНИЈА (Пријателска средба, жени)

15:15ч

БАРСЕЛОНА – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони, Ф4, 3. место)

16:00ч

АЛБОРГ – ГОГ (Данска 1, плеј-оф)

ХРВАТСКА – ГЕРМАНИЈА (Бараж за СП, жени)

16:30ч

РОМАНИЈА – АНГОЛА (Пријателска средба, жени)

ГРЦИЈА – ЛУКСЕМБУРГ (Квалификации за ЕП, жени)

17:00ч

АКВА САНТАС – ПОРТО (Куп на Португалија)

18:00ч

ВАРДАР – ВЕСПРЕМ (Лига на шампионите, Ф4, финале)

АВСТРИЈА – УНГАРИЈА (Бараж за СП, жени)

20:30ч

МАКЕДОНИЈА – СЛОВЕНИЈА (Бараж за СП, жени)