ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар ја продолжува серијата, бодови се бараат и во Запорожје

Ракометарите на Вардар денеска ќе го имаат вториот тест сезонава во СЕХА, но овој пат тоа ќе биде далеку посериозен дуел против ривал кој има многу подобар состав. Тимот на Мотор Запорожје со кој „црвено-црните“ ќе играат и во Лигата на шампионите ќе ги пречека шампионите кои иако не се комплетни денеска ќе бидат во предност против екипата од Украина.

Ова ќе биде мечот кон кој ќе бидат насочени сите погледи, а јасно е и тоа дека денеска ќе има интересни дуели и на домашна сцена каде што ќе се играат нови средби од 1. коло во Супер машката лига.

Списокот на средби за денеска е долг, па можете да одберете добар меч за следење.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ХРАНИЦЕ – БРНО (Чешка 1)

ЧСМ СЛАТИНА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

11:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

13:00ч

РАБОТНИЧКИ – СТРУГА (Македонија, Супер машка лига)

14:00ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – КАУСТИК (Русија 1)

15:00ч

НОРДСЈИЛАНД – АРХУС (Данска 1)

АЛБОРГ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – АКБУЗАТ (Русија 1)

КРАСНОДАР – ПЕРМ (Русија 1)

ТАГАНРОГ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија 1)

ИШТАД – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

ВАРБЕРГ – ЛУГИ (Шведска 1)

15:05ч

ХИПО – АЦГЕРСДОРФ (Куп на ЕХФ, жени)

15:30ч

КРАШ – ВОЛЕНДАМ (Куп на ЕХФ)

16:00ч

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – З. ДРАГУНАС (Куп на ЕХФ)

ЗТР ЗАПОРОЖЈЕ – ЛОНДОН (Куп на ЕХФ)

Х 65 ХОР – БРУЛ (Куп на ЕХФ, жени)

БЕНФИКА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

СТАВРОПОЛ – САРАТОВ (Русија 1)

16:10ч

ГОГ – АЛБОРГ (Данска 1)

16:15ч

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВАРДАР (СЕХА лига)

ГРАН КАНАРИЈА – МОСТ (Лига на шампиони, жени)

16:30ч

ДУКЛА ПРАГА – ЈИЦИН (Чешка 1)

17:00ч

КУЕНКА – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија, Асобал)

НОВЕ ВЕСЕЛИ – МАЛОМЕРИЦЕ (Чешка 1)

ПОЛВА СЕРВИТИ – РИБИЦА (Куп на ЕХФ)

КРАЈОВА – ЈОМИ САЛЕРНО (Куп на ЕХФ, жени)

ШЧЕЦИН –КЕЛЦЕ (Полска 1)

КЛУЖ – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – ХЦМ СЛОБОЦИЈА (Романија 1, жени)

17:20ч

В. ВИЕНА – БОХОЛТ (Куп на ЕХФ)

18:00ч

ИЗОЛА – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

БЕНИДОРМ – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија, Асобал)

СИНФИН – ХУЕСКА (Шпанија, Асобал)

ПЛЗЕН – ХАУКАР (Куп на ЕХФ)

ВОЈВОДИНА – ЛОВЌЕН (Куп на ЕХФ)

ГАЛИЧАНКА ЛВОВ – БАКУ (Куп на ЕХФ, жени)

МЕТАЛУРГ – ЗАГЛЕБИЕ (Куп на ЕХФ, жени)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ЃИНЃИШ (Унгарија 1)

ЧУРГО – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

МЕЗОКОВЕСДИ – ЕГЕР (Унгарија 1)

ОРОШАЗИ – ДАБАС (Унгарија 1)

ДУНАЈВАРОШ – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

МТК БУДИМПЕШТА – БЕКЕШЧАБА (Унгарија 1, жени)

ШИОФОК – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска 1)

ХРОБРИ ГЛОГОВ – КВИЖИН (Полска 1)

ПЈОТРКОВИЈАНИН  ПЈОРТКОВ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска 1)

СТАЛ МИЛЕЦ – КАЛИШ (Полска 1)

ТАРНОВ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска 1)

КРИЕНС – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

18:10ч

МАГДЕБУРГ – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ХАЛБИ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

18:30ч

МОРАЦО КАЊАС – ГРАЊОЛЕРС (Шпанија, Асобал)

НАВА – АТЛЕТИКО ВАЉАДОЛИД (Шпанија, Асобал)

ГУМЕРСБАХ – РИМПАР (Германија, Бундес лига 2)

БРАГА – ГАЈА (Португалија 1)

18:45ч

КАСТАМОНУ – ЈАГОДИНА (Лига на шампиони, жени)

19:00ч

РАДОВИШ – ВАРДАР ЈУНИОР (Македонија, Супер машка лига)

ПРОЛЕТ – ОХРИД (Македонија, Супер машка лига)

ВЕСПРЕМ – ППД ЗАГРЕБ (СЕХА лига)

ДОБОВА – КОПЕР (Словенија 1)

КРКА – МАРИБОР (Словенија 1)

ЛА РИОХА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија, Асобал)

БАРНБАХ – ШВАЦ (Австрија 1)

ЛИНЦ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

ЛОВОСИЦЕ – КОПРИВНИЦЕ (Чешка 1)

АЛПЛА ХАРД – БОЗЕН (Куп на ЕХФ)

ДУБРАВА – СВИЈЕЌИ (Куп на ЕХФ)

БЕСА – ПФАДИ ВИНЕРТУР (Куп на ЕХФ)

КОЛЕЏО ДИ ГАЈА – БЕЗАНСОН (Куп на ЕХФ, жени)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – ЛАЦИЈА (Куп на ЕХФ, жени)

КВИНТУС – ХИФК (Куп на ЕХФ, жени)

КРЕФЕЛД – ЕМСДЕТЕН (Германија, Бундес лига 2)

БАД ВИЛДУНГЕН – БУКСТЕУДЕ (Германија, Бундес лига, жени)

ГЕПИНГЕН – БИТИГХАЈМ (Германија, Бундес лига, жени)

МАЈНЦ – ТУРИНГЕР (Германија, Бундес лига, жени)

БОАВИСТА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

ПОРТО – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

19:30ч

НИЦА – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

КОБУРГ – Н-ЛИБЕК (Германија, Бундес лига 2)

ФЕРНДОРФ – АУЕ (Германија, Бундес лига 2)

ХУТЕНБЕРГ – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

БЕНЗАЈ АУЕРБАХ – КУРПФАЛЦ (Германија, Бундес лига, жени)

20:00ч

УР. ЛОКА – ГОРЕЊЕ (Словенија 1)

БОРАЦ – ОЛИМПИЈАКОС (Куп на ЕХФ)

БУРГ ДЕ ПАЖ – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

ДИЖОН – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)

КОНСТАНЦ – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Германија, Бундес лига 2)

МАЈА ИСМАИ – АВАНКА (Португалија 1)

20:30ч

НОРДХОРН – РАЈН НЕКАР (Германија, Бундес лига)

НАНТ – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

23:00ч

ХОРТА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)