ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар ја почнува битката за круната која му недостига

Ракометарите на Вардар денеска ќе го имаат првиот меч на Светското клупско првенство во Саудиска Арабија. „Црвено-црните“ ќе играат против Ал Мудар од Саудиска Арабија, а средбата е последна во денешната програма на овој турнир.

Ал Мудар играше вчера против Њујорк Сити и беше убедлив со 33:13. На тој начин дојде до дуел со Вардар, а шампионот на Европа ќе влезе во овој меч како фаворит за победа.

Трофејот од Светското клупско првенство им недостига на вардарци во колекцијата која ја создадоа во последните неколку години, па ова е шанса за да се дојде до нејзино збогатување.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:15ч

АЛ ВЕДА – ТАУБАТЕ (Супер Глоуб)

13:30ч

ЗАМАЛЕК – КИЛ (Супер Глоуб)

16:20ч

БАРСЕЛОНА – АЛ ДУХАИЛ (Супер Глоуб)

17:00ч

СТЕАУА – ТЕМИШВАР (Романија1)

18:30ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – СПАРТАК МОСКВА (Русија, Супер куп)

19:00ч

ВАРДАР – АЛ МУДАР (Супер Глоуб)

НИЦА – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

ПОРТО – МАДЕИРА (Португалија 1)

20:00ч

БУРГ ДЕ ПАЖ – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)

20:30ч

БРЕСТ – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

ШАМБРИ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

ДИЖОН – ТУЛОН (Франција 1, жени)

НАНТ – МЕЦ (Франција 1, жени)