ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар се враќа на домашна сцена

После викендот полн со натпревари од квалификациите за ЕП од денеска ракометарите се враќаат на клупските обврски, а на домашна сцена први на терен излагаат вардарци кои денеска ќе го одиграат за останатиот меч против Пролет.

Овој дуел се игра од 18:30 часот, а се игра во СЦ „Јане Сандански“. Тоа ќе биде средба со која „црвено-црните“ ја почнуваат одбраната на титулата во Супер машката лига.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:10ч

С. ГИЛДЕРС – В. САМЧЕОК (Јужна Кореја 1, жени, плеј-оф)

18:30ч

КОПЕНХАГЕН – НФХ НИК (Данска 1, жени)

ВАРДАР – ПРОЛЕТ 62 (Македонија, Супер машка лига)

20:00ч

ХАМБУРГ – ВИЛЕМЗАФЕНЕР (Германија, Бундес лига 2)