ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Пик Сегед во мечот на денот

Средбата која денеска ќе биде одиграна во СЦ „Јане Сандански“ од 20 часот во рамки на четврт-финалето од Лигата на шампионите ќе биде главниот настан денеска за македонската публика. Ракометарите на Вардар го пречекуваат составот на Пик Сегед и ова е само првиот дел од двобојот меѓу овие две екипи.

Нивното пресметување ќе продолжи на 5 мај кога се игра реваншот, но денешната средба е секако важна бидејќи оној што денеска ќе направи предност ќе има можност за помирен реванш. Оттаму овој натпревар го добива вниманието на публиката.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:30ч

ЗАЛАУ – БУЗАУ (Романија 1, жени)

16:00ч

БАЈА МАРЕ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

ЧСМ БУКУРЕШТ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

ГАЛАЦИ – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

16:30ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ОХРИД (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

17:00ч

ДУНАРЕА БРАИЛА – КЛУЖ (Романија 1, жени)

18:00ч

ХИФК – БК 46 (Финска 1, плеј-оф)

ФАМ – ВАЛУР (Исланд 1, плеј-оф, жени)

18:15ч

СТЕАУА – ДИНАМО (Романија 1, плеј-оф)

18:30ч

БЈЕРИНГБРО – АРХУС (Данска 1, плеј-оф)

ПЈОТРКОВЈАНИН ПЈОТРКОВ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига, плеј-оф)

19:00ч

БИТИГХАЈМ – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)

ХАНОВЕР – ЛЕМГО (Германија Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ  – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија Бундес лига)

КИКИНДА – ШАМОТ (Србија, Супер лига, плеј-аут)

19:45ч

БЕРН – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:00ч

ВАРДАР – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)

ЦЕМС – СПАРТАК (Македонија, Женска лига, плеј-аут)

СУР – ТУН (Швајцарија 1, плеј-оф)

ГОСАУ – ЦИРИХ (Швајцарија 1, плеј-аут)