ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Еурофарм Работник на двобој во Скопје

Двете најдобри екипи од минатата сезона од домашното првенство, Вардар и Еурофарм Работник денеска ќе ги одмерат силите на контролен натпревар во Скопје. Ова е два состави кои во новата езона ќе се натпреваруваат во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата, но се во различни групи и таму нема да имаат пресметка.

Затоа, пак, денеска имаат одлична можност за да видат до каде се со формата и ова ќе биде интересен дуел кој се игра во СЦ „Јане Сандански“ од 12 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – САРАТОВ (Пријателска средба)

11:00ч

МАЛАГА – АНТЕКЕРА (Пријателска средба)

ТАГАНРОГ – ДИНАМО АСТРАХАН (Пријателска средба)

12:00ч

ВАРДАР – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Пријателска средба)