ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар и денеска на дуел, овој пат во Битола

Ракометарите на Вардар после вчерашното гостување кај екипата на Бутел Скопје денеска имаат уште еден натпревар кој е заостанат. „Црвено-црните“ гостуваат во Битола каде што ќе се соочат со екипата на Пелистер.

И на овој дуел како и вчера вардарци се фаворити и сите очекувања се да дојдат до нов триумф.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1, плеј-оф)

17:00ч

ТЕМИШВАР – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1, плеј-оф)

17:05ч

КОНСТАНЦА – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1, плеј-оф)

17:30ч

НОВИ ПАЗАР – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига, плеј-оф)

ПАРТИЗАН  – ВОЈДОВИНА (Србија Супер лига, плеј-оф)

РИХИМАЕН КОКС – ДИКЕН (Финска СМ лига, плеј-оф)

18:00ч

ДИНАМО ПАНЧЕВО – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига, плеј-оф)

КАРВИНА – ПЛЗЕН (Чешка Екстра лига, плеј-оф)

ПОЛВА СЕРВИТИ – ТАЛИН (Естонија Мејстер лига, плеј-оф)

ФТЦ РАИЛ КАРГО – ЕСТЕРХАЗИ (Унгарија 1, жени)

АРКА ГДИЊА – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска  Супер лига, плеј-аут)

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига, плеј-аут)

КАЛАРАШ – СТЕАУА (Романија 1, плеј-оф)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР (Македонија Супер лига, плеј-оф)

КВИЖИН – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига, плеј-оф)

19:00ч

ЛЕМГО – МАГДЕБУРГ (Германија Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ШТУТГАРТ (Германија Бундес лига)

МИНДЕН – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

ЈИЦИН – ДУКЛА ПРАГА (Чешка Екстра лига, плеј-оф)

АЛБОРГ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, плеј-оф)

ГОГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска 1, плеј-оф)

СКАНДЕРБОРГ – АРХУС (Данска 1, плеј-оф)

СКЈЕРН – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1, плеј-оф)

19:15ч

ЕЛВЕРУМ – АРЕНДАЛ (Норвешка 1, плеј-оф)

20:00ч

ДАНКЕРК – ШАМБЕРИ (Франција 1)

БЕНФИКА – МАДЕИРА (Портуалија 1, плеј-оф)

20:30ч

НАНТ – ЕКС (Франција 1)

ПОНТО – СЕСОН (Франција 1)

ТУЛУЗ – ИСТР (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – ИВРИ (Франција 1)

НИЦА – МЕЦ (Франција 1, плеј-оф, жени)