ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар-Барселона, тоа е мечот на денот

Иако први на терен излагаат Веспрем и Келце, сепак, средбата меѓу Вардар и Барселона која ќе биде одиграна од 18 часот во Келн е главниот настан кој го чекаат сите фанови на „црвено-црните“.

Ракометарите на Вардар се максимално добро подготвени за она што претстои и ова им е уште еден дуел за историјата бидејќи уште една силна генерација ќе доживее промени веќе од понеделник. Затоа ова е централниот настан денеска околу кој ќе биде насочено сето внимание.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

РОМАНИЈА – АНГОЛА (Пријателска средба, жени)

15:00ч

ЛУКСЕМБУРГ – ИЗРАЕЛ (Квалификации за ЕП, жени)

15:15ч

ВЕСПРЕМ – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони, Ф4)

16:00ч

ПОРТО – ПОВОА (Куп на Португалија)

16:10ч

ДАНСКА – ШВАЈЦАРИЈА (Бараж за СП, жени)

16:30ч

РОМАНИЈА – ЈАПОНИЈА (Пријателска средба, жени)

17:00ч

ШВЕДСКА – СЛОВАЧКА (Бараќ за СП, жени)

ГРЦИЈА – ФИНСКА (Квалификации за ЕП, жени)

18:00ч

БАРСЕЛОНА – ВАРДАР (Лига на шампиони, Ф4)

ГОРИЦА – РУДАН ЛАБИН (Хрватска Премиер лига, плеј-аут)

ЗАМЕТ – ВАРАЖДИН (Хрватска Премиер лига, плеј-аут)

БАЛИНГЕН – ХАГЕН (Германија, Бундес лига 2)

ДЕСАУЕР – ХУТЕНБЕРГ (Германија, Бундес лига 2)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

ФЕРНДОРФ – ЕМСДЕТЕН (Германија, Бундес лига 2)

ХАМБУРГ – ГРОСВАЛШТАТ (Германија, Бундес лига 2)

ХАМ – ЕСЕН (Германија, Бундес лига 2)

Н-ЛИБЕК – КОБУРГ (Германија, Бундес лига 2)

НОРДХОРН – ДОРМАГЕН (Германија, Бундес лига 2)

РАЈН ВИКИНГС – АУЕ (Германија, Бундес лига 2)

РИМПАР – ВИЛЕЛМЗАФЕРЕН (Германија, Бундес лига 2)

18:30ч

АКВА САНТАС – МАДЕИРА (Куп на Португалија)

19:00ч

ВИНКОВЦИ – УМАГ (Хрватска Премиер лига, плеј-оф)

БОРАЦ – ИЗВИЃАЧ (БиХ Премиер лига, плеј-оф)

ФАФЕ – БОА ХОРА (Португалиј 1, плеј-аут)

АВАНКА – БРАГА (Португалија 1, плеј-аут)

20:20ч

КРЕМС – АЛПЛА ХАРД (Австрија 1, плеј-оф)

22:00ч

АРСЕНАЛ – ХОРТА (Португалија 1, плеј-аут)