ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Богат ден со ракомет, но сите погледи кон Вардар – Ал Веда

Ракометарите на Вардар денеска се во битка за 3. место на Светското клупско првенство, а противник ќе биде составот на Ал Веда од Саудиска Арабија. Ова е дуел кој ќе се игра од 13:30 часот, а на вардарци е да се обидат да дојдат до победа во овој меч и вторпат да финишираат како третопласирани.

Ова е најинтересниот дуел денеска за Македонија со оглед на тоа што другите дуели се во првенствата во другите земји, а поголем дел од интернационалците ќе забележат настапи.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ТАУБАТЕ – АЛ МУДАР (Супер Глоуб)

10:00ч

БАЈА МАРЕ – МАГУРА (Романија 1, жени)

11:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – КОМЛО (Унгарија 1)

ХЦМ СЛОБОЦИЈА – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

11:15ч

АЛ ДУХАИЛ – ЕЛ ЗАМАЛЕК (Супер Глоуб)

11:30ч

РАМНИЦУ ВЛЧЕА – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

РАПИД БУКУРЕШТ – БРАШОВ (Романија 1, жени)

13:00ч

РИНГСТЕД – ТОНДЕР (Данска 2)

13:30ч

ВАРДАР – АЛ ВЕДА (Супер Глоуб)

14:00ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – СКИВ (Данска 2)

15:00ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

15:30ч

АРХУС ЈУНАЈТЕД – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

16:00ч

СКОВБАКЕН – СИДХАВСОРНЕ (Данска 2)

МЕТАЛОПЛАСТИКА – БЕШИКТАШ (Куп на ЕХФ)

КЕЛЦЕ – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска 1)

16:10ч

ОДЕНЗЕ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

16:20ч

КИЛ – БАРСЕЛОНА (Супер Глоуб)

17:00ч

КВИЖИН – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска 1)

БОА ХОРА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

БУЗАУ – КЛУЖ (Романија 1, жени)

17:15ч

ЕРДИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1, жени)

18:00ч

ОЛИМПИЈАКОС – БОРАЦ (Куп на ЕХФ)

ПСЖ – МОНПЕЛЈЕ (Франција, Трофеј на шампиони)

БУДАКАЛАШ – БАЛАТОНФУРЕДИ (Унгарија 1)

ДАБАС – МЕЗОКОВЕСДИ (Унгарија 1)

ЕГЕР – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

ЃИНЃИШ – ОРОШАЗИ (Унгарија 1)

ПИК СЕГЕД – ЧУРГО (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – ВАЦИ (Унгарија 1)

БЕКЕШЧАБА – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ВАЦИ – МТК БУДИМПЕШТА (Унгарија 1, жени)

ЗАБЖЕ – ТАРНОВ (Полска 1)

ГАЈА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

БАЗЕЛ – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија1)

КАДЕТЕН – ТУН (Швајцарија 1)

ЕНДИНГЕН – КРИЕН (Швајцарија 1)

18:10ч

ШВАЦ – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

18:30ч

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – ШЧЕЦИН (Полска 1)

БРАГА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

19:00ч

БОЗЕН – АЛПЛА ХАРД (Куп на ЕХФ)

ЕШ – БСБ БАТУМИ (Куп на ЕХФ)

ФЕРЛАХ – ГРАЦ (Австрија 1)

БОАВИСТА – АВАНКА (Португалија 1)

19:15ч

ХАМ ВЕСТФАЛЕН – ЕЛБФЛОРЕНЦ (Германија, Бундес лига 2)

19:30ч

БИТИГХАЈМ – ТУРИНГЕР (Германија, Супер куп, жени0

20:00ч

РИБНИЦА – ПОЛВА СЕРВИТИ (Куп на ЕХФ)

БЕНЗАНСОН – НИЦА (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – БРЕСТ БРЕТАЊА (Франција 1, жени)

МАЈА ИСМАИ – БЕНФИКА (Португалија 1)

20:15ч

БОХОЛТ – ВЕСТ ВИЕНА (Куп на ЕХФ)

20:30ч

ГЕПИНГЕН – ХАНОВЕР (Германија, Бундес лига)

ТУЛОН ШАМБРИ (Франција 1, жени)