topka rakomet mreza

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Битка за опстанок во Романија

За денеска се предвидени само два меча кои ќе бидат одиграни во Романија каде што се играат средби за опстанок во Женската лига. Се игра 3. коло и ова е нова шанса за екипите на мини табелата да дојдат до подобра позиција.

Сезоната е во финиш така што се бараат тимовите кои следната сезона ќе играат во најсилната лига на Романија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

МИОВЕНИ – ТАРГУ МУРЕШ (Романија 1, плеј-аут, жени)

18:30ч

ЧСМ СЛАТИНА – КЛУЖ (Романија 1, плеј-аут, жени)