ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Битка за Лига на шампиони во Франција

Екипата која минатата година победи во Лигата на шампионите, Монпелје сезонава не игра на највисокото ниво и не успеа да дојде до место на Ф4 турнирот во Келн. Покрај тоа за овој тим уште не е сигурно ниту местото за Лигата на шампионите за следната сезона.

Денеска Монпелје ќе гостува кај Ним, а победникот од овој дуел може да добие многу бидејќи на тој начин ќе се најде на 2. позиција и ќе биде веднаш зад ПСЖ. Оттаму ова е дербито на денот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ЗТР БУРЕВИСНИК – МОТОР (Украина Супер лига)

17:00ч

БАЈА МАРЕ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1, плеј-аут)

СТАВРОПОЛ – ДИНАМО СИНАРА (Русија Супер лига, жени)

17:30ч

БАКАУ – БУЗАУ (Романија 1, плеј-аут)

КЛУЖ – СУЦЕАВА (Романија 1, плеј-аут)

18:00ч

ХИФК – СИФ (Финска СМ лига, плеј-оф)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – КРАСНОДАР (Русија  Супер лига, плеј-оф, жени)

18:10ч

САВЕХОФ – СКУРУ (Шведска 1, плеј-оф, жени)

19:00ч

ЕРЛАГЕН – БИТИГХАЈМ  (Германија Бундес лига)

ФЛЕНЗБУРГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)

ДЕСПИНА – СПАРТАК (Македонија, Супер лига, жени, плеј-аут)

19:15ч

БОЗЕН – КАСАНО (Италија, Серија А, плеј-оф)

20:15ч

КАЛИШ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига, плеј-аут)

КАДЕТЕН – ПФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, плеј-оф)

20:30ч

ПРЕСАНО – КОНВЕРЗАНО (Италија, Серија А, плеј-оф)

20:45ч

НИМ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)