Дембеле за 24Ракомет ТВ: Убаво е да бидеш најдобар, но за мене колективот е многу поважен!(ВИДЕО)

Репрезентативката на Франција во „црвено-црниот“ дрес ја имаше таа чест да ја понесе титулата најдобро лево крило во Лигата на шампионките оваа сезона. Сираба Дембеле беше одбрана од мнозинството гласови на љубителите на ракометот, а за тоа колку и значи овој избор и колкава е тежината на европскиот трон можете да погледнете во видео прилогот.