Делириум во соблекувалната: Како Пролет ја прослави победата против Работник (ВИДЕО)

Екипата на Пролет денеска славеше над Работник во 5. коло од Супер машката лига со 26:24, а со овој триумф направи големи проблеми за битолчани каде што веќе падна и оставка на тренерската позиција.

Пролет одигра одличен меч, а дека оваа победа ја крена атмосферата може да се види и од видеото. Ракометарите знаеја да го прослават триумфот над Работник.

Победа против Еурофарм Работник 👊👊💪💪

Публикувахте от RK Tinex Prolet в Събота, 14 октомври 2017 г.