Двојна одбрана на Штербик: Кралот на голот на Вардар ги излуде загрепчани (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Арпад Штербик ги излуде своите противници од Загреб. Тој имаше 13 одбрани во првото и уште седум во второто полувреме.

Две од одбраните во првиот дел беа врзани, а можете да видите што направи Штербик и како ги запре противничките ракометари.