Два гола во десет секунди:Драма во Икаст! (ВИДЕО)

Митјиланд и Ѓер ја затворија натпреварувачката година во групата Ц од Лигата на шампионките. По поразот во Унгарија, Ѓер замина за Данска со надеж за изненадување. Сепак нерешениот резултат е најреален исход по драматичниот финиш на овој дуел.

На 10 секунди пред крај на натпреварот Ѓер со погодокот на Горбиц од пенал веќе ги вкалкулира новите два бода за следната фаза, но брзината на скандинавките им донесе нерешен резултат на неколку секунди пред звукот на сирената.
По сите одиграни натпревари во група Ц, Ѓер во следната фаза пренесува пет бодови, Митјиланд три, додека Вардар четири бодови.

Погледнете ги последните 13 секунди од дуелот меѓу Митјиланд и Ѓер…

Racing the clock

A thrilling 60 minutes ends in a 22:22 draw as FCM Håndbold and Győri Audi ETO KC hivatalos oldal race toward the final whistle! #ehfcl

Geplaatst door EHF Champions League op zondag 22 november 2015