ДА СЕ НАЕЖИШ: 7000 грла ечеа заедно со вардарци! (ВИДЕО)

Вардар славеше над ПИК Сегед со убедливи 31-23 во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите и е многу блиску трета година по ред да се пласира на Ф4 во Келн.

По натпреварот цела сала ечеше во еден глас „шампионе, шампионе“. И на лицата на навивачите и на лицата на ракометари, солзите течеа сами…

 

View this post on Instagram

 

#VICTORY #THEBEST

A post shared by РК Вардар (@rkvardar) on