„ДА ИМ ПУШТИ ПО ЕДНА ПЛАТА ДА СЕ ОСВЕЖАТ МАЛКУ“ (ФОТО)

Вардар е во големото финале на Лигата на шампионите по херојската победа над гигантот Барселона со 29-27.

Во натпреварот за титулата, македонскиот првак ќе се сретне со унгарскиот првак Веспрем, денеска од 18:00 часот.

Социјалните мрежи се полни со честитки и статуси посветени на „црвено-црните“ ракометари, а ние го издвојуваме следниот…