„Да ги фати шампионската маја“: Вардарци на помош кај фудбалерите на „Филип Втори“ (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар го играат првиот меч од третото квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони против Копенхаген, а покрај поддршката од повеќеилјадната публика, ја имаат „помошта“ и од ракометарите Тимур Дибиров и Рожерио Мораеш. Сигурно фудбалерите посакуваат да ги „фати шампионската маја“ од ракометарите кои се владетели на ракометна Европа и да стигнат далеку во фудбалската ЛШ..