Даниловски и Милосављев во ТОП 10 одбрани на сезоната во СЕХА (ВИДЕО)

Медиа тимот на регионалната СЕХА лига денеска објави топ-листа на најдобрите 10 одбрани за оваа сезона.

На третото место во изборот се најде голманот на Металург, Никола Даниловски, додека чуварот на мрежата на Вардар, Дејан Милосављев, ја има втората најдобра одбрана во сезоната.

Погледнете…