Дамјановиќ проговори за понудата од Баја Маре

Српската интернационалка Сања Дамјановиќ изјави дека имала неколку понуди во текот на летниот период а за неа особено привлечна била понудата на романскиот клуб Баја Маре.

Според неа романскиот проект е прилично интересен и таа признава дека било тешко да се каже не на понудата на овој клуб. Дамјановиќ имаше одлична сезона минатата година во составот на Виборг и затоа одлучила да остане во данскиот клуб.

Во оваа сезона после четири одиграни натревари таа има постинто 13 погодоци, а на последниот натпревар во данскиот шампионат Дамјановиќ прикажа одлична игра.