ГО СРЕДИ СЕГЕД И СЕ НАЈДЕ ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ: Карачиќ меѓу најдобрите седум! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите играчи на Вардар во двете пресметки со унгарскиот првак ПИК Сегед, беше хрватскиот плејмејкер, Игор Карачиќ.

Како и во Скопје, така и во Сегедин, средниот луцидно ги проигруваше играчите од линијата, но и погодуваше во голот на Шего и Алиловиќ.

Медиа тимот на ЕХФ го вметна Карачиќ во идеалниот тим по четвртфиналните дуели. Кој покрај Хрватот се најде меѓу најдобрите седум.