Гоце Георгиевски за 24ракомет ТВ: Заслужена победа, со сите сили се фокусираме кон Словенија (ВИДЕО)

Гоце Георгиевски, човекот кој ретко греши на ова СП, и денеска со стопроцентна ефикасност (4 гола од 4 обиди) даде голем придонес во борбата за обезбедување на второто место. Во изјава за 24ракомет ТВ, Георгиевски ги искажа своите импресии од натпреварот против Австрија како и очекувањата за осминафиналниот дуел против Словенија.