Господар на голот: Арпад Штербик е играч на 5. коло во ЛШ (ВИДЕО)

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за играч на 5. коло во Лигата на шампионите. Тој правеше чуда на голот против Барселона и успеа да запре голем број на удари на противничките ракометари.

При гласањето Штербик доби убедливо најмногу така што немаше проблеми да се најде на врвот после она што го направи во саботата. Тој царуваше на голот, а неговите одлични одбрани можете да ги погледнете уште еднаш. Сите на едно место.

Arpad Sterbik – Player of ROund 5 | VELUX EHF Champions League

After shutting FC Barcelona Handbol's attack down in Round 5, it's no surprise Arpad Sterbik was chosen by you as the VELUX EHF Champions League Player of the Round. Congrats to RK Vardar's super keeper! 💪

Публикувахте от EHF Champions League в Сряда, 18 октомври 2017 г.