ГОРИ КЕЛЦЕ: Навивачите ги испратија ракометарите на пат кон Париз со пиротхеничко шоу (ВИДЕО)

Ракометарите на Келце го совладаа ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите со десет голови, 34-24 и тоа ја подигна атмосферата на врвно ниво.

Навивачите пред патувањето на играчите од Келце кон Варшава, од каде отпатуваа кон Париз, ги испратија со бакли и со пиротехничко шоу, а сето тоа беше овековечено со камера и дрон.

Погледнете….