Горбок: Одигравме како тим, честитки до целата екипа! (ВИДЕО)

Сергеј Горбок беше еден од најдобрите ракометари во вчерашниот спектакуларен триумф против Киелце, а воедно и најпрецизен ракометар на теренот со осум постигнати голови. Рускиот репрезентативец веднаш по големата победа за 24Ракомет ТВ ја даде следната изјава.