Горбок за 24Ракомет ТВ: Нема фаворит во двобојот меѓу Вардар и ПИК Сегед (ВИДЕО)

На реванш осминафиналниот натпревар против Загрб, во ростерот на Вардар се врати рускиот репрезентативец Сергеј Горбок.

Не само што се врати во ростерот, туку и на теренот. Горбок пружи одлично издание, иако ќе му треба време да се врати во полна форма.

Во четвртфиналето Вардар ќе игра против унгарскиот шампион ПИК Сегед, иако тие треба да го одработат реваншот против Висла Плоцк.

„Нема фаворит на овој натпревар. Јас мислам дека и двете екипи имаа исти шанси за пласман на завршниот турнир“, вели Горбок за 24Ракомет ТВ.

Погледнете ја целосната изјава на Горбок во продолжение…