Гонзалес: Фокусирани сме на првиот натпревар!

На денешната прес-конференицја пред полуфиналниот дуел од СЕХА лигата, Раул Гонзалес и Филип Лазаров пред присутните новинари говореа за своите очекувања од СЕХА завршницата.
Раул Гонзалес, тренер на екипата на Вардар:
Среќни сме што сме тука, бидејќи ни е важно што сме во завршницата на СЕХА Ф4. Сега семе фокусирани на првиот натпревар, Мешков е екипа која веќе не порази еднаш во регуларниот тек. Имаат добар тренер и брз контра-напад, се надевам дека ќе успееме да победиме.
Филип Лазаров, ракометар на екипата на Вардар:
Дојдовме тука како минатогодишни победници од СЕХА лига имаме тежок противник во името на Брест утре, во финалето не чека уште потежок противник во името на домаќинот Веспрем или Загреб, ќе дадеме се од себе иако дојдовме тука ослабени, како што знаете допатуваме без тројца првотимци Дибиров, Брумен и Абутовиќ ќе се обидеме и без нив да одиграме најдобро што можеме.