Гонзалез за 24РАКОМЕТ ТВ: Во Македонија живеат со ракометот како во Шпанија со фудбалот

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез во интервју за 24Ракомет открива како дошол во Вардар, како реагирал на понудата, и дали верува дека со клубот ќе може да ја одбрани титулата со „црвено-црните“,

Интервјуто со Раул Гонзалес е правено ден пред ПСЖ да потврди дека „Ел команданте“ в година заминува во Франција.

„Не се фокусирам на тоа кој колку голови постигнал, туку дали екипата функционира. Тоа е најважно“, вели тренерот на Вардар.

Во интервјуто за 24ракомет, Раул открива зошто го избрал Давид Дејвис за свој помошник, а од кои тренери црпи инспирација. Зошто Дејвис му е помошник во Вардар, а Парондо во репрезентацијата?

Вардар сезонава има пет победи на шестте натпревари, и многумина го гледаат Вардар како сигурен учесник на Ф4 турнирот во Келн. Но Гонзалес тврди:

„Треба да се фокусираме на секој следен натпревар, прво осминафинале, па четвртфинале. Ако мислиме уште сега дека ќе биде лесно се лажеме, вели Гонзалес.

Погледнете го целото интервју на Раул Гонзалес.