ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ: Како Кореанците им го свртеа умот на Швеѓаните (ВИДЕО)

Во Шпанија се игра Светското младинско првенство во машка конкуренција, а на првиот ден, фаворизираните репрезентации мораа да се намачат со дел од своите ривали.

Таков беше примерот и на дуелот меѓу Шведска и Јужна Кореа. Фаворитот на крајот славеше и убедливо 34-28, иако по првиот дел беше 16-16.

Вреди да се одбележи една акција на азиските ракометари од првото полувреме, кога буквално им го свртеа паметот на противниците.

Погледнете го прекрасниот погодок…