Голот на Дибиров против Станиќ дел од епските погодоци во последните четири години од Лигата на шампиони (Видео)

Пред почетокот на вториот дел од сезоната во Лигата на шампионите, тимот на ЕХФ ТВ ги објави 20-те најдобри погодоци во изминативе четири сезони. Место меѓу нив заслужи одличниот гол на Тимур Дибиров против екипата на Металург од минатата сезона.