Гледајте го во живо натпреварот Турција – Македонија (ЛИНК)

Средбата меѓу Турција и Македонија е од 5. коло од Групата 3 во рамки на квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Македонија е во одлична позиција, но за да има уште поубав финиш на овие квалификации мора денеска да одработи на високо ниво и да ја совлада Турција.

Овој меч почнува од 18 часот, а ќе оди со директен пренос на ТВ Телма. За оние наши читатели кои не се од Македонија и кои не можат да го следат овој канал можете да го направите тоа на линкот во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2