Гледајте го во живо натпреварот Монпелје – Вардар (ЛИНК)

Со натпреварот Монпелје – Вардар денеска се отвора новата сезона од Лигата на шампионите од Групите А и Б, а сосема извесно е дека мечот со кој лани го означи почетокот ќе даде убав патоказ за новата сезона.

Вардар е на тешко гостување против тим кој исто така имаше промени во составот, а јасно е дека ова ќе биде доста возбудлив натпревар во кој нијанси ќе пресудат околу победникот.

Од денес натпреварите од Лигата на шампионите можете да ги следите на Македонската телевизија. Сепак, доколку сте надвор од Македонија или не сте во можност да го следите натпреварот на ТВ приемник тоа можете да го направите на некој од линковите до продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2