Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Турција (ЛИНК)

Ракометарките до 17 години кои се на ЕХФ шампионатот во Италија денеска ќе се соочат со селекцијата на Турција во мечот од битката за 5. до 8. место.

Ова е шанса за поправање на впечатокот после поразот од Полска. Можноста за полуфинале беше испуштена, па сега само може да се одигра добро на последните две средби и да се поправи малку играта.

Македонија влегува како мал фаворит во овој дуел, но ќе мора да се одработи максимално. Натпреварот меѓу Македонија и Турција започнува од 15:00 часот, а можете да го гледате на следниот ЛИНК.