Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Охрид (ЛИНК)

Еден од поинтересните натпревари од третото коло во домашната Суперлига, ќе се одигра вечерва во спортската сала „Боро Чурлевски“.

Се среќаваат екипите на Пелистер и Охрид. Домашните иако влегоа подоцна од сите екипи во тренажен процес, сепак би требало да бидат тежок залак, барем на домашен терен.

Охрид досега има половичен биланс – пораз од Пролет и победа над Работнички. Натпреварот почнува од 18:30 часот, а може да го гледате на следниот линк…