Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Пролет (ЛИНК)

Натпреварот меѓу Пелистер и Пролет, исто како и оној меѓу Еурофарм Работник и Бутел, немаат никакво значење и се играат за меѓусебен престиж.

Патниците во европските купови и расплетот во плеј-офот веќе се познати, па клубовите можат без притисок да ги одиграат последните натпревари.

Дуелот Пелистер – Пролет започнува од 18:30 часот, а ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“. Можете да го следите на линкот подолу…