Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пелистер и Вардар (ЛИНК)

По натпреварот кој го добија вчера против Бутел Скопје, ракометарите на Вардар продолжуваат со играње на дуели од плеј-офот во Суперлигата.

Момците на Роберто Парондо денеска гостуваат на битолски Пелистер во заостанатиот натпревар од 4. коло.

Натпреварот меѓу Пелистер и Вардар се игра во 18:30 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“, а може да го следите на линкот подолу.