Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Германија (ЛИНК)

Кадетската репрезентација на Македонија, по драматичниот натпревар против Словенија во полуфиналето на турнирот „Ракометот е мојата иднина“ во босанскиот град Бугојно, денеска ја чека нов предизвик.

Противник во борбата за бронзениот медал ќе биде репрезентацијата на Германија, која беше поразена од Полска во полуфиналето со 32-30, иако имаше и плус седум во еден момент.

Натпреварот меѓу Македонија и Полска се игра денеска со почеток во 15:00 часот, а можете да го следите на линкот подолу.

ЛИНК