Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Словенија (ЛИНК)

Кадетската репрезентација на Македонија денеска ќе се бори за место во финалето на турнирот во Бугојно. Избраниците на Данило Брестовац ќе имаат голем предизвик во селекцијата на Словенија така што ова ќе биде силен тест за можностите.

Словенците секогаш имаат одлични состави во младинска конкуренција и затоа ова ќе биде вистинско мерило за квалитетот во моментов на кадетите така што тоа ќе биде и тест на силата која ја имаат и секако ќе се види каде ќе треба да се поправа во следниот период.

Натпреварот меѓу Македонија и Словенија може да го следите на линкот подолу…