Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Денеска својот прв плеј-оф меч го игра тимот на Еурофарм Работник кој гостува кај составот на Металург во салата во Автокоманда. На средбата која почнува во 18 часот се очекува големо надигрување со оглед на тоа што влогот е голем и од двете страни.

И Металург и Еурофарм Работник имаат свои сметки во однос на оваа сезона, а и едниот и другиот тим сакаат да финишираат на 2. позиција со што би имале можност да играат во СЕХА-лигата следната сезона.

Натпреварот можете да го следите на следниот ЛИНК…