Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Пелистер (ЛИНК)

Екипите на Еурофарм Работник и Пелистер денеска ќе го одиграа третиот меѓусебен дуел оваа сезона. Овие две екипи ќе имаат што да покажат на теренот со оглед на тоа што секогаш кога се работи за градско дерби тогаш мотивот е сосема поинаков односно сите влегуваат во мечот со многу поголема желба и се подготвени да го дадат најдоброто на теренот.

Без разлика што на овој дуел домаќин е составот на Еурофарм Работник ништо не може да биде сигурно со оглед на тоа што и Пелистер ќе има што да покаже. Воедно ова ќе биде нов тест за Еурофарм Работник, кој по победата во Автокоманда сака да покаже дека има квалитет да биде веднаш зад Вардар.

Мечот започнува од 17:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“, а може да го следите на линкот подолу…