Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Бутел Скопје (ЛИНК)

Вицепрвакот Еурофарм Работник и новиот суперлигаш Бутел Скопје, кој уште во првата сезона обезбеди место во Европа, ќе одиграат безначаен натпревар од последното коло во плеј-офот.

Овој дуел започнува во невообичаен термин од 16:30 часот, а ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“.

Можете да го следите на линкот подолу…