Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Металург (ЛИНК)

Екипите на Еурофарм Работник и Металург денеска од 18:30 часот ќе одиграат натпревар од Супер машката лига од 7. коло и во меѓусебна пресметка ќе го одлучат прашањето за тоа кој состав оди во СЕХА лигата следната сезона.

Со победа составот од Битола ќе заврши голем дел од работата бидејќи веќе успеа да го совлада ривалот и во Скопје, па ќе нема проблеми до крајот за да дојде до 2. позиција. Во спротивно ако Металург успее да се реваншира тогаш трката ќе продолжи до крајот.

Натпреварот може да го следите на линкот подолу…