Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар и Пелистер (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар веќе размислуваат за дуелот против Барселона на Ф4 турнирот кој ќе се игра следната сабота, па затоа веќе се прават планови околу играта во Келн.

Сепак, пред овој дуел против Барса денеска ќе има натпревар и во домашното првенство. Во Скопје гостува составот на Пелистер, а вардарци може без притисок да влезат во овој дуел и да играат бидејќи веќе ја обезбедија шампионската титула.

Натпреварот почнува во 13:00 часот во СЦ „Јане Сандански“, а може да го гледате на линкот подолу…