Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Работник (ЛИНК)

На три кола до крај на плеј-офот во првенството на Македонија, ракометарите на Вардар ја имаат првата „меч-топка“ за освојување на 13. титула. Противник на вардарци е тимот на Еурофарм Работник.

Мечот со битолскиот тим се игра денеска во 18:00 часот во СЦ „Јане Сандански“. Со триумф против Еурофарм Работник вардарци и теоретски ќе ја потврдат титулата.

Овој дуел можете да го гледате на линкот подолу…