Гледајте го во живо натпреварот Еурофарм Работник – Хановер (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Работник и Хановер денеска го играат мечот од 5. коло во Купот на ЕХФ. Битолчани ќе се обидат да стигнат до уште една победа во Групата 2, а ова ќе им биде сериозен предизвик со оглед на тоа што се соочуваат со екипа од Бундес лигата.

Факт е дека гостите имаат улога на фворит, но тоа нема да биде никаков проблем за домашните да се покажат во одлично издание и на натпреварот да излезат со максимална мотивираност.

Натпреварите веќе редовно се емитуваат на каналите на Спорт клуб, а денеска мечот оди на 3. канал. Доколку не можете да го следите на некој од вашите оператори тогаш средбата ќе можете да ја следите на линкот во продолжение.

ЛИНК 1