Гледајте го во живо натпреварот Веспрем – Келце (ЛИНК)

Ракометарите на Веспрем и Келце денеска први излагаат на терен во полуфиналето од Лигата на шампионите. Веспрем ќе се обиде конечно да дојде до триумф и да се обиде да го надигра својот противник иако ќе биде навистина тешко.

Ова ќе биде дуел за многу надмудрување меѓу Давид Дејвис и Талант Душебаев, а средбата вообичаено ќе оди во пренос на ТВ Арена. Ќе биде емитувана на вториот канал.

Доколку го немате овој канал на некој од вашите оператори тогаш можете да го гледате натпреварот на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2