Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Барселона (ЛИНК)

Второто полуфинале на Ф4 турнирот во Келн денеска се игра меѓу Вардар и Барселона, а во копија на дуелот од пред две години „црвено-црните“ ќе се обидат уште еднаш да го совладаат тимот од Шпанија.

Очекувањата се да има максимално интересен ракомет во кој ќе има што да се види на теренот. Вардар предводен од Роберто Парондо цели високо и посакува место во финале.

Исто како и првиот меч од полуфиналето и овој оди во пренос на вториот канал на ТВ Арена спорт. Ако го немате овој канал на вашите оператори тогаш можете да го гледате натпреварот на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2