Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Келце (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар се во битка за нови бодови на натпреварот против Келце. Дуелот од 10. коло од Лигата на шампионите кој се игра во СЦ „Јане Сандански“, а почнува од 17:30 часот е директен за 2. место во групата А.

Вардарци се пред нов голем предизвик и сите очекувања се да има одличен ракомет и интересен натпревар. Возбудувањата ќе ги има во изобилство, а се очекува и убава атмосфера на трибините.

Како што е веќе познато овој натпревар нема да оди во пренос на некоја од телевизиите од Македонија. Преносот оди на ТВ Арена, а за оние коишто немаат можност да ги следат натпреварите на своите ТВ приемници ќе можат да го направат тоа на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2